Inżynier-Automatyk w dziale utrzymania ruchu

Grupa Sofidel jest jednym z czołowych światowych producentów papieru do zastosowań sanitarnych i domowych. Została założona w 1966 roku. Obecnie realizuje swoją misję w 12 krajach: Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Belgia, Niemcy, Szwecja, Polska, Węgry, Grecja, Rumunia oraz  USA. Grupa zatrudnia ponad 6000 pracowników, a sprzedaż netto wynosi 1,919 milionów euro (dane z 2019). Zdolności produkcyjne przekraczają milion ton rocznie (1.308.000 ton w 2019). Regina, najbardziej znana marka firmy, jest obecna na niemal wszystkich rynkach referencyjnych. Inne marki to: Softis, Le Trèfle, Sopalin, Thirst Pockets, KittenSoft, Nalys, Cosynel, Lycke, Nicky, Papernet. Grupa bierze udział w programie WWF Climate Savers oraz w inicjatywie Global Compact Organizacji Narodów Zjednoczonych. Widząc w zasadach zrównoważonego rozwoju strategiczny czynnik wzrostu gospodarczego oraz kapitału społecznego, podejmuje zobowiązania ograniczające wpływ swojej produkcji na środowisko. Cele Sofidel w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) do 2030 r. zostały zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi) jako zgodne z zawartym w porozumieniu paryskim wymogiem ograniczenia średniego wzrostu temperatury znacznie poniżej 2°C.

 W związku z planowanym wkrótce uruchomieniem w Ciechanowie magazynu automatycznego, poszukujemy dodatkowych osób do zespołu utrzymania ruchu na stanowisko:

Inżynier - Automatyk w dziale utrzymania ruchu

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Odpowiedzialność za działanie systemów automatyki, zapewnienie ciągłości procesów produkcji i magazynowania,
  • Diagnozowanie usterek i analiza ich przyczyn w celu minimalizacji kosztów zatrzymań i napraw,
  • Stała współpraca z  zespołem produkcji i magazynu automatycznego dla utrzymania wysokich standardów procesów przy zachowaniu ich optymalnej efektywności,
  • Planowanie, organizowanie i nadzór nad realizacją harmonogramów przeglądów technicznych i remontów w zakresie automatyki,
  • Koordynacja prac zespołu technicznego odpowiedzialnego za utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń.

OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:

  • Wykształcenia wyższego techniczne w zakresie automatyki lub elektromechaniki,
  • Uprawnień elektroenergetycznych (SEP) z zakresu eksploatacji do 1kV (mile widziane uprawnienia dozorowe),
  • Umiejętności modyfikacji parametrów w istniejących blokach sterowników oraz wstawiania nowych bloków w programie sterowników PLC (Siemens),
  • Doświadczenia na podobnym stanowisku oraz w pracach instalacyjnych i uruchomieniach systemów sterowania I&C,
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie pozwalającym na komunikację z zagranicznymi współpracownikami, serwisami oraz czytanie dokumentacji technicznej,
  • Wysoko rozwiniętych umiejętności rozwiązywania problemów oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

OFERUJEMY:

  • Pracę w nowoczesnej fabryce o najwyższym poziomie automatyzacji, ze  zrobotyzowanym parkiem maszynowym, sprzyjającą ciągłemu rozwojowi zawodowemu w dziedzinie automatyzacji procesów produkcji i magazynowania,
  • Stabilne warunki zatrudnienia: umowa o pracę,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie wraz dodatkowym systemem premiowym zgodne z najlepszym rynkowym standardem,
  • Szkolenia podnoszące kompetencje i wzbogacające uprawnienia zawodowe,
  • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych - m.in: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, deputaty i zniżki na produkty firmowe,
  • Bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa i warunków pracy.